صفحه نخست / معرفی پژوهشگاه / ریاست / رئیس پژوهشگاه استاندارد

ریاست

 فرزانه انصاری

 

فرزانه انصاری

پیام رئیس

 

خدای بزرگ را سپاسگزارم که پژوهشگاه استاندارد در سایه حمایت‌های سازمان ملی استاندارد، امروز پویاتر از هر زمان، در تلاش و تکاپو است. این نهاد علمی، اکنون تجربه متراکم خود و مراکز علمی و پژوهشی کشور را در خدمت استانداردسازی قرار داده است. مسئولیت‌های بزرگ و مهمی که توسط سازمان به این پژوهشگاه محول شده، از سویی بیانگر اعتماد کلی به این نهاد علمی و پژوهشی و از سوی دیگر، نشانگر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های عظیمی است که در نیروهای توانمند و صادق پژوهشگاه ظهور و بروز یافته است. 

 

پژوهشگاه استاندارد، به عنوان تشکیلات پژوهشی سازمان ملی استاندارد، به عنوان مهم‌ترین مرجع پژوهشی و تحقیقاتی نظام استانداردسازی در کشور، امروز همگام با ابلاغ قانون جدید تقویت و توسعه نظام استاندارد، وظیفۀ خطیر انجام تحقیقات، جهت تدوین و به روز رسانی استانداردها و بالا بردن کیفیت و افزایش کارایی و بهبود روش‌های تولید و خدمت را عهده‌دار می‌باشد. هدف پژوهشگاه استاندارد، تکمیل زنجیره علمی و کسب اعتماد ملی نسبت به محصولات و خدمات داخلی است که این مهم از طریق بسترسازی مناسب و ایجاد ساز و کارهای آن با هدایت مجموعه علمی و ایجاد پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه صورت می‌گیرد. پژوهشگاه به عنوان شاه راه کشوریِ تبدیل یافته‌های علمی به استانداردهای ملی و بین‌المللی، با تعامل سازنده با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشیِ تراز اول کشور و استفاده از امکانات و تجهیزات مختلف، زمینه‌ی رشد و توسعه‌ی علمیِ پایدار سازمان ملی استاندارد را فراهم می‌سازد. همچنین مهمترین وظیفه خود که همانا توسعه دانش بنیان استانداردسازی و ارتقای کارایی صنایع برای پاسخگویی به نیازهای جامعه و تسهیل تجارت بین‌المللی می‌باشد را در وجهه همت خود قرار داده است. 

کلیه دست اندرکاران پژوهشگاه، مشتمل بر اعضای: هیات امناء، هیات رئیسه، شوراهای تخصصی و همچنین اعضای: هیات علمی، کارشناسان و کارکنان با شعار "استانداردهای دانش بنیان در خدمت ارتقاء سطح کیفیت کالا و خدمات"، درصدد هستند تا ضمن ایجاد شرایط و محیط مناسب، با همکاری سایر مراکز تحقیقاتی، طلیعه نسیم روحبخش استانداردسازی را بر بوستان اقتصاد کشور نظاره‌گر باشند. به طور قطع، رسیدن به این هدف متعالی و نیل به جایگاه معتبرترین مرکز پژوهشی استانداردسازی، بدون کمکِ خداوند سبحان و همکاری جامعه بزرگ‌ استاندارد کشور و مراکز علمی و پژوهشی قابل وصول نخواهد بود. امید آنکه به فضل الهی در آینده با تدوین استانداردهای بین‌المللی ایران محور و توسعه دیپلماسی استانداردسازی، مهمترین آرزوی کشور که همان حذف نفت از هزینه‌های جاری و هدایت آن به سرمایه‌گذاری، که نماد عقلانیت نظام در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان می‌باشد؛ روز به روز بیشتر جلوه‌گر گردد.

 

آدرس الکترونیکی : ansari [at] standard.ac.ir

 

ارتباط مستقیم با رئیس پژوهشگاه (این ارتباط منحصر به شبکه داخلی پژوهشگاه استاندارد می باشد)