صفحه نخست / معرفی پژوهشگاه / ریاست / رئیس پژوهشگاه استاندارد

 فرزانه انصاری

عکس جدید رییس پژوهشگاه

پیام رئیس

خدای بزرگ را سپاسگزارم که پژوهشگاه استاندارد در سایه حمایت‌های سازمان ملی استاندارد، امروز پویاتر از هر زمان، در تلاش و تکاپو است. این نهاد علمی، اکنون تجربه متراکم خود و مراکز علمی و پژوهشی کشور را در خدمت استانداردسازی قرار داده است. مسئولیت‌های بزرگ و مهمی که توسط سازمان به این پژوهشگاه محول شده، از سویی بیانگر اعتماد کلی به این نهاد علمی و پژوهشی و از سوی دیگر، نشانگر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های عظیمی است که در نیروهای توانمند و صادق پژوهشگاه ظهور و بروز یافته است. 

پژوهشگاه استاندارد، به عنوان تشکیلات پژوهشی سازمان ملی استاندارد، به عنوان مهم‌ترین مرجع پژوهشی و تحقیقاتی نظام استانداردسازی در کشور، امروز همگام با ابلاغ قانون جدید تقویت و توسعه نظام استاندارد، وظیفۀ خطیر انجام تحقیقات، جهت تدوین و به روز رسانی استانداردها و بالا بردن کیفیت و افزایش کارایی و بهبود روش‌های تولید و خدمت را عهده‌دار می‌باشد. هدف پژوهشگاه استاندارد، تکمیل زنجیره علمی و کسب اعتماد ملی نسبت به محصولات و خدمات داخلی است که این مهم از طریق بسترسازی مناسب و ایجاد ساز و کارهای آن با هدایت مجموعه علمی و ایجاد پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه صورت می‌گیرد. پژوهشگاه به عنوان شاه راه کشوریِ تبدیل یافته‌های علمی به استانداردهای ملی و بین‌المللی، با تعامل سازنده با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشیِ تراز اول کشور و استفاده از امکانات و تجهیزات مختلف، زمینه‌ی رشد و توسعه‌ی علمیِ پایدار سازمان ملی استاندارد را فراهم می‌سازد. همچنین مهمترین وظیفه خود که همانا توسعه دانش بنیان استانداردسازی و ارتقای کارایی صنایع برای پاسخگویی به نیازهای جامعه و تسهیل تجارت بین‌المللی می‌باشد را در وجهه همت خود قرار داده است.

کلیه دست اندرکاران پژوهشگاه، مشتمل بر اعضای: هیات امناء، هیات رئیسه، شوراهای تخصصی و همچنین اعضای: هیات علمی، کارشناسان و کارکنان با شعار "استانداردهای دانش بنیان در خدمت ارتقاء سطح کیفیت کالا و خدمات"، درصدد هستند تا ضمن ایجاد شرایط و محیط مناسب، با همکاری سایر مراکز تحقیقاتی، طلیعه نسیم روحبخش استانداردسازی را بر بوستان اقتصاد کشور نظاره‌گر باشند. به طور قطع، رسیدن به این هدف متعالی و نیل به جایگاه معتبرترین مرکز پژوهشی استانداردسازی، بدون کمکِ خداوند سبحان و همکاری جامعه بزرگ‌ استاندارد کشور و مراکز علمی و پژوهشی قابل وصول نخواهد بود. امید آنکه به فضل الهی در آینده با تدوین استانداردهای بین‌المللی ایران محور و توسعه دیپلماسی استانداردسازی، مهمترین آرزوی کشور که همان حذف نفت از هزینه‌های جاری و هدایت آن به سرمایه‌گذاری، که نماد عقلانیت نظام در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان می‌باشد؛ روز به روز بیشتر جلوه‌گر گردد.

 

آدرس الکترونیکی : ansari [at] standard.ac.ir

ارتباط مستقیم با رئیس پژوهشگاه (این ارتباط منحصر به شبکه داخلی پژوهشگاه استاندارد می باشد)