گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد و پژوهشگاه استاندارد در استان هرمزگان

گردهمایی مدیران ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد و پژوهشگاه استاندارد در تاریخ 15/12/91 با حضور ریاست سازمان ملی استاندارد، ریاست پژوهشگاه استاندارد و مدیران ستادی و استانی در بندرعباس برگزار گردید. در افتتاحیه این همایش، مهندس برزگری ریاست سازمان ملی استاندارد ضمن تشکراز پژوهشگاه استاندارد و اداره کل استاندارد هرمزگان به جهت هماهنگی و اقدامات صورت گرفته در برگزاری این همایش عملکرد سازمان ملی استاندارد در سال 91 و تدوین برنامه های این سازمان در سال 92را یکی از مهمترین اهداف برگزاری این گردهمایی اعلام نمود. آقای برزگری مهمترین وظیفه سازمان ملی استاندارد را افزایش کیفیت کالاهای ایرانی دانست و بیان داشت: افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان از کالاهای ایرانی، ابزاری برای مقابله با تحریم هاست.
در این همایش سه روزه برنامه های سازمان ملی استاندارد و پژوهشگاه استاندارد در سال 92، سیاست های جدید در تدوین استانداردهای ملی و تدوین استانداردهای پژوهش محور، تجزیه و تحلیل عملکرد طرح طاها و تجا و بررسی مشکلات و موانع و نظارت بر اجرای استاندارد و توسعه منابع انسانی در کارگروه های مربوطه مورد بحث،  بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در تاریخ 16/12/91 در کارگروه تحقیق و پژوهش که با ریاست آقای دکتر ستوده رئیس پژوهشگاه استاندارد آغاز به کار کرد موضوعاتی پیرامون تدوین استانداردهای پژوهش محور و ایجاد دستورالعمل برای تبدیل پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به استاندارد های ملی، استفاده از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی پژوهشگاه استاندارد، اکرودیته نمودن آزمایشگاه های دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، ایجاد مرکز آزمون کفایت تخصصی در پژوهشگاه، و تعیین نرخ کیفیت به عنوان معیار و شاخص ارزیابی کیفیت توسط پژوهشگاه در دستور کار جلسه قرار گرفت.
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۵۹
14960196-BBE7-49CA-949F-A1D100BD41BD |
تعداد بازدید : ۲۰۱