تفاهم‌نامه همکاری‌ بین پژوهشگاه استاندارد و مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور و پژوهشگاه استاندارد در زمینه مسایل آموزشی و پژوهشی، در مراسمی با حضور معاون پژوهشی پژوهشگاه استاندارد و مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی رسماً امضاء و مبادله شد.
تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه استاندارد و مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور و در زمینه مسایل آموزشی و پژوهشی، در مراسمی با حضور معاون پژوهشی پژوهشگاه استاندارد و مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی امضاء و مبادله شد. 

به گزارش شبکه خبری آب ایران، در این جلسه که در روز شنبه مورخ 12/04/95 در محل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد، استیری، مدیر مرکز مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور همکاری و تشریک مساعی پژوهشگاه استاندارد و صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی را امری ضروری دانست. وی با شاره به اهمیت و نقش نیروگاه‌های برق‌آبی کشور در تأمین نیازهای حال و آینده شبکه سراسری برق کشور و تنوع فناوری‌های بکاررفته در این صنعت، موضوعاتی نظیر بسط و توسعه فرهنگ استاندارد از طریق آموزش‌های هدفمند، همچنین بهنگام‌سازی استانداردهای موجود در زمینه‌های توسعه، اجرا، بهره‌برداری و بهینه‌سازی و همچنین مسایل HSE را از اولویت‌های مدیریت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور برشمرد و ابراز امیدواری کرد که امضای این تفاهم‌نامه زمینه را برای همکاری‌های مؤثرتر در زمینه تقویت و استقرار استانداردهای ملی و بین‌المللی در کلیه سطوح صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی، همچنین استفاده از فرصت‌های آموزشی داخلی و بین‌المللی با هدف ارتقاء نقش استاندارد در حوزه‌های مختلف اجرا و بهره‌برداری از نیروگاه‌های برق‌آبی کشور از طریق تشکیل کارگروه‌های مشترک تخصصی فراهم سازد.
مریم قبادی دانا معاون پژوهشی پژوهشگاه نیز در سخنانی با ابراز خرسندی از اقدامات اولیه‌ای که منجر به مبادله این تفاهم‌نامه شد، با اشاره به اهمیت ارتباط دو مجموعه، ضمن بیان ظرفیت‌ها و توان علمی و ابزاری پژوهشگاه، فرصت پیش‌آمده را مغتنم شمرد و ابراز امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه گامی مؤثر در صیانت از سرمایه‌های ملی کشور در حوزه نیروگاه‌های برق‌آبی از منظر توسعه پایدار و الزامات آن قلمداد گردد.
بر اساس این گزارش، مهم‌ترین محورهای همکاری در نظر گرفته‌شده در این تفاهم‌نامه عبارت‌اند از:
1.شناسایی استانداردهای موردنیاز صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی
2.بروزرسانی و تدوین استانداردهای فنی موردنیاز حوزه‌های مرتبط با صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی
3.همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با مسایل استاندارد در صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی
4.همکاری در انجام پژوهش‌های کاربردی در زمینه رویکردهای نوین استاندارد در صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی
5.همکاری در شناسایی و بومی‌سازی استانداردهای بین‌المللی مرتبط با صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی
6. فراهم‌آوردن زمینه عضویت خبرگان و متخصصان صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی در کمیته‌های بین‌المللی ذی‌ربط
7.توسعه مفاهیم و راهبردهای افزایش نفوذ استاندارد در حوزه‌های کلیدی صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور
8.برگزاری همایش‌ها، سمینارها و نشست‌های تخصصی با دعوت از اساتید و صاحب‌نظران داخلی و بین‌المللی
9.تولید، ترجمه و انتشار کتب و مقالات تخصصی در همایش‌های ملی و بین‌المللی مرتبط با مسایل استاندارد در حوزه‌های مرتبط با صنعت نیروگاه‌های برق‌آبی
10.همکاری طرفین برای جذب منابع مالی داخلی و بین‌المللی در زمینه‌های مرتبط با اهداف تفاهم‌نامه 
11.فراهم‌سازی بستر مناسب برای بازدید و تبادل‌نظر اعضای هیأت علمی، محققان و کارشناسان خبره طرفین با هدف آموزش و پژوهش
12.همکاری در مشاوره و راهنمایی پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه‌های مرتبط


 

۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۸
3F4F251A-5127-4BE2-889A-A63E00EE9D5F |
تعداد بازدید : ۶۰۰