حضور فعال هیات ایرانی در سی و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد

هیات سه نفره جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی جهانبخش سنجابی در سی و هشتمین مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد ، 27 شهریور 1394 در شهر سئول -کره جنوبی شرکت کردند.
جهانبخش سنجابی شیرازی، سرپرست پژوهشگاه استاندارد و رییس هیات اعزامی با اشاره به برنامه های این مجمع گفت : در جریان سی و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد، چهل و نهمین مجمع کشورهای در حال توسعه (DEVCO) برگزار شد که هیات ایرانی در کارگروههای این اجلاس حضور فعال داشت.
رییس هیات اعزامی اظهار داشت : در کارگروه چهل و نهمین مجمع کشورهای در حال توسعه علاوه بر تبیین سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه ششم توسعه بر تصویب راهبرد سیاستهای عمومی در حوزه استانداردسازی ، مورد تاکید قرار گرفت.
سنجابی در همین زمینه بر نقش فعال هیات ایرانی در کارگروههای کاری مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد به ویژه کارگروه تجربیات موفق در حوزه استانداردسازی و نظارت و ارزیابی راهبردی پرداخت و افزود : پیشنهاد هیات ایرانی در این کارگروه مبتنی بر روش شناسی براساس مدیریت بر مبنای هدف ( MBO ) و سنجش مدیریت عملکرد ( PMS ) به تصویب کارگروه مربوطه رسید و به عنوان پیشنهاد در جلسه شورا مطرح شد.
سرپرست پژوهشگاه استاندارد در ادامه از سخنرانی مژده روشن طبری ، عضو هیات ایرانی در خصوص تجربه موفق برگزاری اولین اجلاس ملی دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران توسط سازمان ملی استاندارد ایران و پژوهشگاه استاندارد خبر داد و گفت : در خصوص این تجربه که مورد توجه اعضای هیات های حاضر در سی و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد قرار گرفت بر الگوبرداری از این تجربه موفق در حاشیه مجمع عمومی 2016 در چین و نیز برگزاری دوره آموزشی در شمال آفریقا تاکید شد.
گفتنی است : هیات ایرانی در حاشیه سی و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان بین المللی استاندارد، دیدارهای رسمی و ملاقات های دوجانبه ای با رییس سازمان بین المللی استاندارد ، هیات رییسه آژانس تکنولوژی و استانداردسازی کشور کره و همچنین روسای گروهای کاری کشورهای درحال توسعه ( DEVCO )، رقابت پذیری جهانی ( CASCO ) و حقوق مصرف کننده (COPOLCO ) انجام شد.

منبع خبر: پورتال سازمان ملی استاندارد ایران
۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۷
94AE2DD5-9B9E-4B39-B3E2-A51F00E07176 |
تعداد بازدید : ۳۸۸