اولین دوره مسابقات کشوری بتن استاندارد برگزار می شود.

اولین دوره مسابقات کشوری بتن استاندارد با حضور سی تیم از سطح کشور، در تاریخ 14 و 15 بهمن ماه در پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران برگزار می شود.

 

اولین دوره مسابقات کشوری بتن استاندارد با حضور سی تیم از سطح کشور، در تاریخ 14 و 15 بهمن ماه در پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران برگزار می شود.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه استاندارد، اولین دوره مسابقات بتن استاندارد با حضور 61  تیم راه یافته به مرحله دوم این مسابقات در تاریخ 14 و 15 بهمن ماه سال جاری در پژوهشگاه استاندارد برگزار می شود.
سرپرست پژوهشگاه استاندارد با اشاره به مزایای استفاده از بتن استاندارد در این خصوص گفت: افزایش عمر مفید ساختمان، استفاده بهینه از مصالح و به تبع آن کاهش هزینه ها، افزایش آرامش روانی جامعه، کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی، حفظ محیط زیست و امکان نظارت بیشتر بر کیفیت ساخت و سازها از مزایای استفاده از بتن استاندارد می باشد.
جهانبخش سنجابی ضمن اشاره به حضور 31 تیم در روز نخست و 30 تیم در روز دوم این مرحله از مسابقات  افزود: این تیم ها از بین 307 تیم شرکت کننده در مرحله کتبی مسابقات، موفق به راهیابی به مرحله دوم شده اند.
وی تجمع تخصص و هم افزایی دانشی و تجربی تیم ها را ویژگی مدنظر و مطلوب برگزار کنندگان این مسابقات برشمرد و عنوان کرد: پراکنش جغرافیایی تیم ها و حضور61 تیم از اقصی نقاط کشور منجر به نشر و ترویج بهتر فرهنگ استفاده از بتن استاندارد در کشور می شود.
دکتر سنجابی با اشاره به این موضوع که شرکت کنندگان در این مسابقه  از مدیران کنترل کیفیت واحدهای تولید بتن در کشور هستند، گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه ضمن رقابت با یکدیگر،  با نحوه تولید بتن استاندارد با کیفیت مطلوب توسط سایر تیم ها آشنا می شوند.
سرپرست پژوهشگاه استاندارد از الزام شرکت کنندگان به رعایت نکات ایمنی و زیست محیطی خبر داد و گفت: آموزه های استاندارد را از طرق مختلف از قبیل برگزاری چنین مسابقاتی در سطح کشور ترویج و با اعتلای فرهنگ استاندارد در میان اقشار مختلف جامعه به سمت توسعه پایدار در حوزه های صنعت، محیط زیست و اقتصاد پیش می رویم.

 

اولین دوره مسابقات کشوری بتن استاندارد  در پژوهشگاه استاندارد

 

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۲۱
D4F7867C-C09A-452E-8F25-A43400E44657 |
تعداد بازدید : ۳۶۷