حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در دوره آموزشی فعالیت های کدکس

دوره آموزشی فعالیت های کدکس با حضور نمایندگان کشورهای مصر، لبنان، عربستان سعودی، سودان، بحرین،عمان، امارات، ترکیه، ... و چهار نماینده از جمهوری اسلامی ایران ( خانم مهندس منصوره مظاهری و مهندس رویا نوربخش از پژوهشگاه استاندارد، خانم مهندس افسانه سمیعی از سازمان ملی استاندارد و آقای دکتر سهیل اسکندری از وزارت بهداشت) از سه شنبه تا پنج شنبه ا تا 3 مهر مقارن با 23 تا 25 سپتامبر  در شهر بروکسل کشور بلژیک برگزار شد . این دوره با مسئولیت بخش " آموزش برای غذای ایمن تر" کمیسیون اروپا و با حضور دبیر کمیسیون بین المللی کدکس برگزار گردید.
ارائه اطلاعات کلی در خصوص کمیسیون کدکس و نحوه و  روند تدوین استاندارد های کدکس از مرحله پیشنهاد، تبادل نظر و فن مذاکره و رایزنی و نحوه ارائه نظر و حضور در اجلاسیه های کمیته های فنی کدکس بصورت عملی از موارد ارایه شده در این دوره بود.
لازم به ذکراست که در کارگروه های تشکیل شده، نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس تیم های تعیین شده و سخنگوی هر تیم در اجلاس نمادین انتخاب شدند: منصوره مظاهری به عنوان سرگروه تیم نمادین نماینده انجمن صنفی تولید کنندگان، افسانه سمیعی به عنوان سرگروه تیم نمادین نماینده حمایت از مصرف کننده، رویا نور بخش به عنوان سرگروه تیم نمادین نماینده کشورهای تولید کننده و سهیل اسکندری به عنوان سرگروه تیم نمادین کشورهای در حال توسعه به عنوان نمایندگان کشور جمهوری اسلامی ایران نظرات تیم را ارائه دادند که با توجه به مشارکت فعال و تخصصی نمایندگان این گروه ها از جمهوری اسلامی ایران و حضورش در این دوره آموزشی تشکر ویژه به عمل آمد.

۱۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۸
30DF381A-E368-4089-AAC3-A3BD008E7A8E |
تعداد بازدید : ۳۹۳