پژوهشگاه استاندارد|اداره کتابخانه و نشر

کتابخانه پژوهشگاه استاندارد

کتابخانه
کتابخانه
کتابخانه
کتابخانه
کتابخانه
کتابخانه

کتابخانه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در سال 1339 تاسیس شد. کتابخانه ابتدا در ساختمان مترولوژی موسسه مستقر بود و سپس به ساختمان شماره 3 با عنوان ساختمان سردار شهید سلیمانی انتقال داده شد. با تغییر ساختار موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به سازمان ملی استاندارد و ایجاد پژوهشگاه استاندارد، اداره کتابخانه به پژوهشگاه استاندارد واگذار شد. با تجدید نظر ساختار و تشکیلات پژوهشگاه استاندارد،  اداره نشر و کتابخانه پژوهشگاه استاندارد به عنوان یکی از ادارات زیرمجموعه حوزه معاونت پژوهشی و فناوری پژوهشگاه استاندارد تعریف گردید.  این کتابخانه 166 متر مربع مساحت دارد که شامل مخزن، سالن مطالعه و بخش اداری می باشد.

در سال 1384 سیستم خدمات دهی دستی کتابخانه به سیستم مکانیزه تبدیل گردید. این اداره با استفاده از نرم افزار آنلاین در حال ارایه خدمات به کارکنان پژوهشگاه استاندارد و سازمان ملی استاندارد و همچنین  ادارات کل استان ها به عنوان اعضاء کتابخانه می باشد. لازم به ذکر است که این اداره در سال 1385 موفق به اخذ گواهی نامه سیستم مدیریت کیفیت گردید که در ارایه خدمات بهتر به مشتریان بسیار تاثیر گذار می باشد.

در اداره نشر و کتابخانه، 9500  عنوان کتاب که شامل 4500 جلد کتاب فارسی و 5000  جلد کتاب لاتین است، نگهداری می شود.که اکثریت آنها را کتاب های تخصصی در رشته های مختلف تشکیل می دهد. در بخش نشریات نیز اشتراک  20 نشریه تخصصی فارسی و 6  نشریه لاتین محقق شده است. ادراه نشر و کتابخانه پژوهشگاه استاندارد از منابع غنی شنیداری و دیداری برخوردار می باشدکه شامل 255 نوار کاست، 64 نوار ویدیویی و 144 سی دی ها می شوند.