پژوهشگاه استاندارد|مسابقات کیفیت

بنام خدای مهربان

 

 

گسترش چشمگیر استفاده از کالاها و محصولات مختلف واحدهای تولیدی در سطح کشور و لزوم ایجاد اطمینان خاطر از سلامت و ایمنی اینگونه محصولات مختلف به هنگام استفاده از آنان توسط مردم، پژوهشگاه استاندارد را بر آن داشت که تجربیات موفق خود را برای افزایش ایجاد امنیت و آسودگی آحاد جامعه (بدور از موازی کاری و همراه با هماهنگی و مشارکت با سازمان ملی استاندارد ایران و سایر دستگا‌ه‌های اجرایی مرتبط) بکار گرفته و مصداقی از بهترین بودن را در واحدهای تولیدی هر صنعت، به نمایش بگذارد.

برگزاری موفق مسابقات بتن در سال 1389 در سطح استان خراسان رضوی و بدنبال آن مسابقات بتن در سال 1393 در سطح کشور و باز خورد بسیار در خور تحسین آن در سطح بین‌المللی (سازمان بین‌المللی استاندارد International Standard Organization)  پژوهشگاه را در تصمیم خود برای ایجاد اینگونه مسابقات کیفیت در سطح واحدهای تولیدی کشور(در فاز اول) و سپس انعکاس آن مصممتر ساخت. هم اکنون برآنیم تا با انجام مسابقه بین واحدهای تولید کننده محصولات مشمول استاندارد در سطح کشور نه تنها زمینه را برای رقابتی سالم فراهم آوریم، بلکه نسبت به ارتقاء نیازهای آموزشی، پژوهشی، فناورانه و استانداردسازی این واحدها در هر صنعت مطابق علم روز دنیا اقدام نموده تا نتایج بهبود کیفیت محصولات این واحدهای تولیدی در سطح کشور، متوجه مردم عزیز ایران شود.

در حال حاضر با مساعدت و راهبری ریاست محترم پژوهشگاه استاندارد نسبت به ایجاد گروه­های پژوهشی منطقه­ای در استان‌های متقاضی، مطابق با پتانسیل‌های موجود در آن استان اقدام و مسابقات مختلف در حال طراحی و اجراست. مسابقاتی نظیر: بتن، سیم و کابل، لبنیات، عسل، انواع شوینده‌ها و. . .

امید داریم که با استعانت از خداوند متعال و همکاری همه دست‌اندرکاران بتوانیم گامی در جهت ارتقاء کیفیت محصولات برداریم.

                             

 دبیرخانه دائم مسابقات پژوهشگاه استاندارد

تلفن مستقیم دبیرخانه دائم مسابقات: 32861096-026