افتتاح مرکز ایده های کشاورزی و آبزی پروری در پژوهشگاه استاندارد

 

مرکز ایده های کشاورزی و آبزی پروری در پژوهشگاه استاندارد راه اندازی شد

با حضور مهدی اسلام پناه معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد ایران، معاونان و جمعی از مدیران کل سازمان ملی استاندارد ایران و سرپرست پژوهشگاه استاندارد، مرکز ایده های کشاورزی و آبزی پروری و تکثیر زالو در پژوهشگاه استاندارد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه استاندارد این مرکز به منظور هدایت و اجرای پژوهش های کاربردی با هدف توسعه استاندارد سازی و ارتقای کارایی صنایع کشاورزی و آبزی پروری ایجاد شده است. یاداور می شود پژوهشگاه استاندارد بعنوان مرجع علمی پژوهشی نظام استاندارد سازی در کشور و نیز پل ارتباطی بین مراکز تولید و به کارگیری علم، با هدف تکمیل زنجیره علمی کشور و کسب اعتماد ملی نسبت به محصولات و خدمات است.

پژوهشگاه استاندارد سعی دارد با ایجاد بستر مناسب و در نظر گرفتن سازو کارهای لازم، ضمن هدایت دانشگاهها و مراکز پژوهشی به رفع نیازهای علمی استانداردسازی، مقدمات تبدیل یافته های علمی کشور به استاندارد و تدوین استانداردهای پژوهش محور را به منظور معرفی و انتقال پیشرفت های علمی به صنایع، مراکز خدماتی و نهایتا در سطح جامعه فراهم سازد.

وجود 4 پژوهشکده، 15 گروه پژوهشی، 9 گروه پژوهشی منطقه ای تقاضا محور، 4 گروه پژوهشی مجازی و بیش از 130 آزمایشگاه تخصصی در پژوهشگاه استاندارد، بستر لازم را برای تحقیق و پژوهش فراهم آورده است.

 

۸ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۶۰۴
Loading