اتخاذ راهبردهای جدید استانداردسازی با هم‌فکری صاحبان صنایع

نشست هم اندیشی صاحبان صنایع با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و سرپرست پژوهشگاه استاندارد با حضور معاونان و جمعی از مدیران سازمان و پژهشگاه، شامگاه روز شنبه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات بین الملل، نیره پیروز بخت، رئیس سازمان ملی استاندارد در این نشست به قانون تقویت وتوسعه نظام استاندارد اشاره کرد وگفت: قانون جدید استاندارد یکی از مترقی‌ترین قوانین کشور است که فقط به موضوع استاندارد نپرداخته بلکه تمامی مولفه‌های موثر در جامعه را در برمی‌گیرد. وی با بیان اینکه جایگاه سازمان ملی استاندارد بر اساس این قانون ارتقاء یافته است افزود: مطابق با قوانین و مقررات، نظارت عالیه بر جریان استانداردسازی و اجرای آن بر عهده سازمان ملی استاندارد است.
پیروزبخت، در جمع صاحبان صنایع، مهمترین هدف این نشست را بهره‌گیری از همفکری صاحبنظران و پیشکسوتان صنایع در اجرایی شدن قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد دانست و تصریح کرد: به همین منظور سازمان ملی استاندارد ایران در تمامی زمینه‌های علمی، تخصصی و فکری و حتی برنامه‌ریزی سیاستگذاری از ظرفیت بخش خصوصی استفاده خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه استاندارد به عنوان یک مشاور در کنار بخش خصوصی قرار دارد گفت: این همراهی و همکاری تاثیر بسزایی در معرفی برندهای معتبر کشور و توسعه صادرات خواهد داشت. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه استاندارد از کیفیت محصول و خدمات فراتر رفته و فراگیر است گفت: امروز مسائل اجتماعی جزء لاینفک قوانین و مقررات استاندارد شده و لازم است با ایجاد یک تشکل و یا انجمن بتوانیم باهمفکری و همراهی فعالان بخش خصوصی به نتیجه مطلوب که همان بالا بردن کیفیت زندگی است، دست یابیم.
در ادامه فرزانه انصاری، سرپرست پژوهشگاه استاندارد، با ارایه گزارشی از فعالیت های پژوهشگاه استاندارد، به نقش استانداردسازی در توسعه اقتصادی، ایمنی و سلامت جامعه و اهمیت جایگاه علمی پژوهشگاه استاندارد اشاره کرد. وی پژوهشگاه استاندارد را بازوی علمی سازمان ملی استاندارد ایران معرفی کرد و گفت: در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد به ابعاد مختلف پژوهش توجه ویژه‌ای شده است.
همچنین جناب آقایان مهندس فروتن و دکتر ضیایی به عنوان نمایندگان محترم صنعت، درخصوص اهمیت هم‌افزایی و نقشِ فعالان صنعت، در تعاملات با سازمان ملی استاندارد، پیشنهاد تشکیل نهادی که نقش پل ارتباطی بین صنایع و ارائه‌کنندگان خدمات با سازمان ملی استاندارد داشته باشد را ارائه نمودند. سپس جلسه با گفتگوهای فیمابین حاضرین در نشست ادامه یافت و نمایندگان صنعت درخواست تعاملات بیشتر جهت رفع مشکلات صنعت در حوزه استاندادسازی کالاها و خدمات را ارائه نمودند.
در خاتمۀ جلسه بهره‏گیری از توانمندی‏های مادی و معنوی حامیان و دوستداران استاندارد و ترغیب نیک اندیشان در تقویت و گسترش زیرساخت‏های فنی، علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و خدمات‏رسانی سازمان ملی استاندارد ایران مورد تاکید قرار گرفت و حاضرین با پیشنهاد تاسیس "بنیاد حامیان استاندارد (بحا)"، با هدف هم افزایی و افزایش ارتباط صنعت با سازمان ملی استاندارد موافقت به عمل آوردند.

اتخاذ راهبردهای جدید استانداردسازی با هم‌فکری صاحبان صنایع اتخاذ راهبردهای جدید استانداردسازی با هم‌فکری صاحبان صنایع

 

اتخاذ راهبردهای جدید استانداردسازی با هم‌فکری صاحبان صنایع اتخاذ راهبردهای جدید استانداردسازی با هم‌فکری صاحبان صنایع
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۸
C8FB774D-A862-463D-8745-A9F600F6DB16 |
تعداد بازدید : ۵۴۱