تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه استاندارد و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی منعقد شد

در روز چهارشنبه 25 فروردین 1400 تفاهم نامه همکاری با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بین پژوهشگاه استاندارد و شرکت توسعه نیشکر و صنایع وابسته منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه استاندارد، ایجاد همکاری های مشترک و تبادل اطلاعات و تجربیات، افزایش توانمندی های علمی و فنی آزمایشگاهی و کارشناسی با هدف ارائه خدمات علمی، فنی، آموزشی، پژوهشی و اجرای پروژه های مشترک از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه بود. با امضای این تفاهم نامه؛ آزمایشگاه مرجع استاندارد در استان خوزستان ایجاد می شود.
غلامرضا شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، در این مراسم که در سازمان استاندارد برگزار شد، بر تشکیل گروه پژوهشی در استان خوزستان تاکید کرد و گفت: این استان در بحث شکر، نفت، پتروشیمی، و فولاد دارای ظرفیتهای بالفعل و بالقوه و صاحب حق است و ایجاد گروه پژوهشی در آن منطقه می تواند صنایع را به لحاظ کیفی ارتقا دهد.
وی با بیان اینکه شرکت توسعه نیشکر مجهز به آزمایشگاه 17025 است تصریح کرد: این آزمایشگاه در زمینه حلال فعالیت های ارزنده ای داشته که سازمان ملی استاندارد ایران می تواند از این امکان نیز استفاده کند. 
وی اذعان داشت آزمایشگاه صنایع نیشکر خوزستان می تواند با همراهی پژوهشگاه استاندارد و تسریع در اجرایی شدن تفاهم نامه مذکور به عنوان آزمایشگاه مرجع استاندارد در استان معرفی شده و فعالیت کند.
در این تفاهم نامه مقرر شد، طرفین در انجام پروژه های پژوهشی و فناوری و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، استفاده از مشاوره متخصصان، ایجاد بستر سخت افزاری و نرم تافزاری برای راه اندازی آزمایشگاه ها و بهره برداری از تجهیزات و ارتقای توسعه سطح آزمایشگاهی مورد نیاز در راستای افزایش کیفیت خدمات تخصصی آزمون همکاری کنند.
این تفاهم نامه در 9 ماده تنظیم و به امضای فرزانه انصاری رئیس پژوهشگاه استاندارد و عبدالعلی ناصری مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی رسید.
 
۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۰۰:۴۴
تعداد بازدید : ۶۲۱
Loading